Rife terapia – na czym polega?

Rife terapia polega na tym, że maszyna wytwarza energię podobną do fal radiowych. Maszyna Rife’a zbudowana na podstawie pracy doktora Alberta Abramsa. Abrams uważał, że każda choroba ma swoją własną częstotliwość elektromagnetyczną. Zasugerował, że lekarze mogą zabić chore lub rakowe komórki, wysyłając impuls elektryczny identyczny z unikalną częstotliwością elektromagnetyczną komórki. Teorię tę nazywa się czasem radioniką.

Maszyny Rife to wersja Rife’a maszyn używanych przez Abramsa. Niektóre osoby twierdzą, że mogą pomóc wyleczyć raka i leczyć inne choroby, takie jak borelioza i AIDS. Rife terapia sprawia, że bakterie lub wirusy wewnątrz nowotworów emitują określone częstotliwości elektromagnetyczne (EMF). Opracowano mikroskop, który, jak twierdził, może wykrywać pola elektromagnetyczne z bakterii i wirusów na podstawie koloru ich aur. W latach 30. opracowano kolejną maszynę o nazwie Generator częstotliwości Rife. Twierdzono, że produkuje niskoenergetyczne fale radiowe o tej samej częstotliwości co mikroby wywołujące raka. Wierzono, że wysłanie tej częstotliwości do ciała spowoduje, że drobnoustroje wywołujące raka rozbiją się i umrą – taki właśnie cel ma mieć Rife terapia.

Częstotliwość tę nazwano śmiertelną szybkością oscylacyjną. W tym czasie niewiele osób wierzyło w jego twierdzenia. Żadne badania nie potwierdziły jego ustaleń. Ale w latach 80. autor pewien naukowiec ożywił zainteresowanie maszynami Rife – stwierdzili, że głowy państw ukrywają dowody na temat maszyn Rife i skuteczności ich terapii.

Skutki uboczne tradycyjnych metod leczenia raka mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Prowadzi to wiele osób chorych na raka do poszukiwania alternatywnych metod leczenia. Ale większość tych terapii nie była badana. Nie ma dowodów, że Rife terapia jest skuteczna w leczeniu raka. Istnieją jednak alternatywne metody leczenia raka i boreliozy, które mogą skutecznie leczyć niepożądane skutki uboczne i objawy. Badania pokazują, że medytacja i akupunktura pomagają przy objawach raka i medycznych metodach leczenia raka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × one =