Ciepła i zimna izolacja pianką Poznań

Jaki jest najlepszy wybór przy ocieplaniu dachu skośnego? Istnieją 2 różne rozwiązania: izolacja pianką Poznań ciepła lub zimna. Zobaczmy, jakie są między nimi różnice!

Zimna izolacja pianką w mieście Poznań to najtańsza izolacja dachu. Umieszcza się go nad i pomiędzy drewnianymi belkami stropowymi, nad sufitem najwyższego piętra domu. Zimna izolacja jest dość łatwa do wykonania jako projekt DIY, ale zatrzymuje tylko ucieczkę ciepła z domu (przestrzeń na poddaszu i tak będzie nieocieplona).

Ciepła izolacja pianką Poznań. Montuje się ją bezpośrednio pod dachem: zmniejszy straty ciepła, a Twój dom nie będzie nadmiernie nagrzewał się latem ani mroził zimą. Jedną z kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać w przypadku tego rozwiązania izolacyjnego, jest konieczność wentylacji bezpośrednio pod dachówką łupkową, aby uniknąć kondensacji. Dzięki wydajnej izolacji zaoszczędzisz energię i pieniądze. Dachu izolacja pianką Poznań może pomóc w zatrzymaniu ciepła lub chłodu, kiedy zajdzie taka potrzeba. Statystyki mogą się różnić, ale niektórzy właściciele domów odnotowali nawet 20% oszczędności po zaizolowaniu dachu łupkowego.

Gdy dach nie jest odpowiednio izolowany, rosnące ciepło może doprowadzić do topnienia śniegu na dachu, co z kolei może prowadzić do powstawania zapór lodowych. Wilgoć, tamy lodowe i kondensacja mogą powoli, systematycznie powodować trwałe uszkodzenia w domu, zwłaszcza na dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 1 =