Ocieplenie poddasza Poznań i inne prace izolacyjne

Co to jest wartość R oznaczająca ocieplenie poddasza Poznań?

„R” oznacza „opór”, a wartość R mierzy odporność izolacji na ciepło przechodzące przez nią. Im wyższa wartość R, tym lepsza wydajność izolacji i większa oszczędność energii.

Zalecana wartość R dla Twojego domu do dociepleń poddasza Poznań zależy od tego, gdzie mieszkasz. Większość osób żyjących w klimacie południowym powinna dążyć do stosowania co najmniej R-38, z izolacją o głębokości około 13 do 14 cali. W klimacie północnym zalecana wartość R wynosi R-49, przy izolacji o głębokości od 16 do 18 cali.

Dla porównania, słabo izolowany starszy dom może mieć izolację R-15 o głębokości zaledwie czterech lub pięciu cali. Najbardziej efektywna głębokość izolacji, ocieplenia poddasza Poznań zależy również od rodzaju izolacji poddasza, którą wybierzesz.

Według pana, który ma 10-letnie doświadczenie w izolacji poddaszy, wentylacji i uszczelnieniu przestrzeni powietrznej: „Jeśli nie ocenisz takich czynników, jak rodzaj zastosowania i wartość R, izolacja poddasza może nie działać tak dobrze miałeś nadzieję. Może to skutkować stratą czasu i wysiłku, a także niepotrzebnymi wydatkami na wymianę izolacji na odpowiednie produkty do wykonania usługi takiej jak ocieplenie poddasza Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixteen + seven =