Ośrodek leczenia uzależnień mazowieckie oferuje odwyk alkoholowy, narkotykowy

Osoba przebywająca w miejscu jakim jest ośrodek leczenia uzależnień mazowieckie może przyjmować leki w sposób ciągły, gdy dochodzi do siebie po zaburzeniu związanym z substancją i jej powikłaniach. Jednak ludzie najczęściej używają leków podczas detoksykacji, aby poradzić sobie z objawami odstawienia. Lek będzie się różnić w zależności od substancji, od której dana osoba jest uzależniona. Długotrwałe stosowanie leków pomaga zmniejszyć łaknienie i zapobiegać nawrotom, czyli powrotowi do używania substancji po wyzdrowieniu z uzależnienia. Leki nie są samodzielnym leczeniem uzależnienia i powinny towarzyszyć innym metodom postępowania, takim jak psychoterapia. Uzależnienie od poniższych substancji wymaga stosowania określonych leków.

Osoby z zaburzeniami spożywania alkoholu przebywające w ośrodku w mazowieckim mogą przyjmować następujące leki w celu zmniejszenia głodu i objawów odstawienia, w tym: Naltrexone: Zapobiega działaniu receptorów opioidowych w mózgu, które wywołują nagradzające i euforyczne efekty, gdy osoba spożywa alkohol i zmniejsza ryzyko nawrotu. Chociaż nie jest skuteczny dla wszystkich osób w trakcie zdrowienia, ma znaczny wpływ na abstynencję u niektórych osób. Acamprosate lub Campral: może to zmniejszyć długotrwałe objawy odstawienia, w tym bezsenność, lęk i ogólne uczucie nieszczęścia znane jako dysforia. Ma to korzystniejsze działanie u osób z ciężkimi zaburzeniami związanymi z substancjami i uzależnieniami.

Disulfiram lub Antabuse: jest to lek, który zakłóca rozkład alkoholu, co prowadzi do niepożądanych skutków, takich jak zaczerwienienie twarzy, nudności i nieregularne bicie serca, jeśli osoba w trakcie powrotu do zdrowia próbuje spożywać alkohol. Działa odstraszająco na osoby, które mają wysoki poziom motywacji do powrotu do zdrowia.

Lekarze i specjaliści rehabilitacji z miejsca jakim jest ośrodek leczenia uzależnień mazowieckie mogą przepisać inne leki w celu rozwiązania innych możliwych schorzeń psychicznych, w tym depresji i lęku, które mogą być przyczyną lub skutkiem zaburzeń związanych z substancjami.

Osoby biorące udział w programach leczenia jakie oferuje ośrodek leczenia uzależnień mazowieckie powinny również otrzymać testy na choroby zakaźne, które mogły wynikać z pewnych sytuacji wysokiego ryzyka związanych z ich uzależnieniami, takimi jak HIV, zapalenie wątroby i gruźlica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × two =