Pampersy ekologiczne to świetny wybór w niskiej cenie!

Liczba pieluch, których będziesz potrzebować, będzie zależeć od takich czynników, jak wiek dziecka i od tego, czy korzystasz z nauki korzystania z nocnika, aby zmniejszyć liczbę zmian pieluch i zaoszczędzić pieniądze. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz potrzebować około 25 pieluszek, jeśli planujesz używać pieluch wielokrotnego użytku w pełnym wymiarze godzin od noworodka, lub mniej, jeśli używasz ich w niepełnym wymiarze godzin lub dla starszego niemowlęcia. Na przykład, możesz chcieć użyć jednorazowej pieluszki zamiast składać płaską pieluchę, gdy masz zaczerwienione oczy w środku nocy lub gdy Twoja opiekunka do dziecka ma nowe przedmioty wielokrotnego użytku.

Wodoodporne chusty mogą być używane z wieloma pieluchami — na każde pięć pieluch materiałowych potrzeba około jednego owinięcia.

Jak działają pampersy ekologiczne? Pieluszka materiałowa zwykle składa się z dwóch lub trzech części: ściereczka zapewniająca chłonność chusta, wodoodporna zewnętrzna osłona – niektóre mają nawet urocze wzory niektóre pieluchy wielokrotnego użytku są wyposażone w wyjmowaną wkładkę, która działa jak podpaska sanitarna, aby wyłapać nieczystości. Wkładki do pieluch pomagają zapobiegać silnemu zabrudzeniu i są dostępne w wersjach jednorazowych i zmywalnych. Warstwy na skórze dziecka są zwykle wykonane z miękkich materiałów, takich jak bawełna, bambus czy mikrofibra. Wszystkie części można prać, wiec są to pampersy ekologiczne. Dwuczęściowe pampersy ekologiczne wielokrotnego użytku nie mają wkładki, zawierają jedynie owijkę i zewnętrzną warstwę chłonną. Niektóre pieluchy wielokrotnego użytku łączą te części w jedną całość, tak jak pieluchy jednorazowe. Jak prać pieluchy wielokrotnego użytku W przypadku pieluch wielokrotnego użytku głównym problemem rodziców jest często to, ile dodatkowego czasu zajmie ich umycie, w przeciwieństwie do pieluch jednorazowych i pampersów ekologicznych, które są po prostu wyrzucane. Pranie pieluszek wielokrotnego użytku jest szybkie i łatwe, jeśli wiesz, jak to zrobić. Po prostu spłucz każdą kupę w toalecie, wypłucz pieluszkę, jeśli jest zabrudzona (aby zapobiec utrwaleniu się plam) i umieść ją w wiaderku na pieluchy. Następnie możesz po prostu załadować pralkę z wiadra, gdy będziesz gotowy do jej prania. Chociaż można namoczyć pampersy ekologiczne w wiadrze, nie jest to konieczne, a moczenie sprawia, że ​​ładowanie pralki jest znacznie bardziej śmierdzące. Można używać zwykłego detergentu iw zależności od stopnia zabrudzenia można prać pieluchy w normalnej temperaturze z innymi ubraniami lub samodzielnie w 60 stopniach. Pozostaw pieluchy ekologiczne do wyschnięcia na słońcu, aby je wybielić. Jakie są najlepsze pieluchy wielokrotnego użytku? Istnieje kilka rodzajów przedmiotów wielokrotnego użytku, które mogą sprawić, że życie stanie się zagmatwane, jeśli chodzi o wybór, który z nich kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ten + 2 =