Terapia poznawczo behawioralna, terapia indywidualna i grupowa

Psychologowie i psychiatrzy są lekarzami na poziomie doktoranckim, ale psychiatrzy są lekarzami i tylko oni mogą przepisywać leki a także prowadzić terapie, takie jak terapia poznawczo behawioralna, terapia lęku czy terapia grupowa. Leki te pomagają swoim klientom radzić sobie z depresją i PTSD, przezwyciężyć nadużywanie substancji i nie tylko. Zwykle pacjenci spotykają się z psychiatrą, aby omówić wpływ ich leków (i w razie potrzeby dostosować dawkę lub zmienić leki), a także uczestniczyć w sesjach terapeutycznych z doradcą, terapeutą lub psychologiem.

Psychiatrzy odbywają większość szkolenia w szkole medycznej i spędzają ostatnie trzy lata ucząc się o zdrowiu psychicznym podczas pobytu psychiatrycznego prowadzać zajęcia takie jak terapia poznawczo behawioralna. Jeśli zdecydujesz się zostać psychologiem, poświęcisz całe wykształcenie wyższe na naukę zdrowia psychicznego (zwykle od 5 do 7 lat), a następnie odbędzie się nadzorowany staż.

Zarówno psychologowie, jak i psychiatrzy pomagają ludziom radzić sobie z problemami emocjonalnymi, ale licencjonowani psychologowie kliniczni i doradcy muszą mieć doktorat z psychologii, który wymaga 5-7 lat pracy podyplomowej. Dla porównania, większość licencjonowanych terapeutów i doradców posiada tytuł magistra, który wymaga 2–3 lat pracy podyplomowej. Po takim czasie w zakresie Twoich zawodowych zajęć będzie terapia poznawczo behawioralna, terapia grupowa oraz terapie indywidualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 4 =