Czym jest agroturystyka Kaszuby?

Agroturystyka Kaszuby odnosi się do działań prowadzonych na prywatnych terenach rolniczych, które mogą obejmować polowanie za opłatą i wędkowanie, noclegi, zajęcia edukacyjne itp. Ta kategoria turystyki jest podzbiorem większej branży znanej jako agroturystyka. Agroturystyka Kaszuby to przedsiębiorstwo handlowe w działającym gospodarstwie rolnym, gospodarstwie rolnym lub zakładzie rolnym prowadzone dla przyjemności odwiedzających, które generuje dodatkowe dochody dla właściciela. Sprzedaż bezpośrednia w gospodarstwie (operacje typu pick-up lub stojaki przydrożne).

Agroturystyka Kaszuby jest częścią większej branży zwanej turystyką wiejską, która obejmuje ośrodki wypoczynkowe, targowiska dla rolników poza domem, niekomercyjne wycieczki rolnicze oraz inne firmy zajmujące się wypoczynkiem i gościnnością, które przyciągają turystów na wieś. Turystyka wiejska różni się od agroturystyki na dwa sposoby. Po pierwsze, przedsiębiorstwa zajmujące się turystyką wiejską niekoniecznie muszą występować w gospodarstwie rolnym, gospodarstwie rolnym lub w zakładzie rolniczym, nie generują dodatkowego dochodu dla przedsiębiorstwa rolnego. agroturystyka jest oryginalną formą turystyki na wsi, która rozwinęła się na Kaszubach w ciągu ostatnich trzydziestu lat. Jego unikalną cechą jest to, że może ją praktykować tylko w gospodarstwach i przez rolników, którzy są jej prawdziwymi bohaterami.

Agroturystyka Kaszuby, często określana jako agroturystyka lub wakacje na farmie, stała się do tej pory zjawiskiem kulturowym, które rozprzestrzenia się na wiele krajów na świecie, szczególnie w Europie, dzięki wielkiej atrakcyjności wsi dla coraz bardziej zurbanizowanego społeczeństwa. Tak więc farma, otoczona zielenią i wiejskim krajobrazem, staje się miejscem pełnego, ale prostego doświadczenia na wsi, z dala od formalności i zgiełku miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − 6 =