Łysienie plackowate

Czym jest łysienie plackowate? Łysienie plackowate jest stanem, który powoduje wypadanie włosów w małe łatki, co może być niezauważalne. Te łatki mogą się jednak łączyć, a następnie stają się zauważalne. Stan rozwija się, gdy układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe, co powoduje wypadanie włosów. Nagła utrata włosów może wystąpić na skórze głowy, a w niektórych przypadkach na brwiach, rzęsach i twarzy, a także na innych częściach ciała. Może również rozwijać się powoli i powracać po latach między instancjami. Stan ten może powodować całkowitą utratę włosów, zwaną łysieniem uniwersalnym, i może zapobiegać odrastaniu włosów. Kiedy włosy odrastają, włosy mogą znowu wypadać.

Stopień wypadania i odrastania włosów różni się w zależności od osoby. Obecnie nie ma lekarstwa na łysienie plackowate. Istnieją jednak zabiegi, które mogą pomóc w szybszym odrastaniu włosów i które mogą zapobiec ich wypadaniu w przyszłości, a także unikalne sposoby zatuszowania wypadania włosów. Dostępne są również zasoby, aby pomóc ludziom poradzić sobie ze stresem związanym z wypadaniem włosów.

Leczenie łysienia plackowatego: nie ma znanego lekarstwa na łysienie plackowate, ale istnieją metody, które możesz wypróbować, które mogą spowolnić przyszłe wypadanie włosów lub przyspieszyć ich odrastanie. Ten stan jest trudny do przewidzenia, co oznacza, że ​​może wymagać dużej ilości prób i błędów, dopóki nie znajdziesz czegoś, co będzie dla ciebie odpowiednie. U niektórych osób wypadanie włosów może się jeszcze pogorszyć, nawet podczas leczenia.

Zabiegi medyczne i środki miejscowe: możesz wcierać leki w skórę głowy, aby stymulować wzrost włosów. Dostępnych jest wiele leków, zarówno dostępnych bez recepty, jak i na receptę: Minoksydyl (Rogaine) jest dostępny bez recepty i nakładany dwa razy dziennie na skórę głowy, brwi i brodę. Jest względnie bezpieczny, ale uzyskanie wyników może zająć rok. Istnieją tylko dowody, że jest to przydatne dla osób z ograniczonym łysieniem plackowatym. Anthralin to lek, który podrażnia skórę, aby przyspieszyć odrastanie włosów. Uważa się, że kremy kortykosteroidowe, takie jak klobetazol, pianki, płyny i maści, zmniejszają stany zapalne mieszków włosowych. Miejscowa immunoterapia jest techniką, w której na skórę nakłada się substancję chemiczną, taką jak difencypron, aby wywołać alergiczną wysypkę. Wysypka, która przypomina trujący dąb, może wywołać nowy wzrost włosów w ciągu sześciu miesięcy, ale będziesz musiał kontynuować leczenie, aby utrzymać odrastanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 4 =