Co sprzedaje tartak Kostrzyn?

W większości miejsc na świecie wilgotność drewna do obróbki drewna i mebli wynosi około 9 procent. Drzewa, które właśnie zostały ścięte i zmielone, mogą mieć wilgotność od 25 do 40 procent. Oznacza to, że drewno musi wyschnąć, a czas to zależy od drewna twardego czy miękkiego?

Jak grube są deski w miejscu ich wysychania (wewnątrz, na zewnątrz, pod przykryciem, a nie pod przykryciem)? Większość drewna pochodzącego z miejsca takiego jak tartak Kostrzyn będzie suszona na zewnątrz przez pewien czas, który najlepiej określi miernik wilgotności. W moim przypadku zostawiam drewno do wyschnięcia, aż osiągnie około 14% wilgotności. W tym momencie nie będzie bardziej suche, dopóki będzie siedzieć na zewnątrz, po prostu nie będzie bardziej suche. Kiedy osiągnie taki poziom wilgotności, muszę przenieść drewno do mojego sklepu, aby wysuszyć je do około 9 procent, co może zająć od tygodni do miesięcy, w zależności od drewna i jego grubości. Do tego wszystkiego ważne będzie posiadanie przez tartak Kostrzyn miernika wilgotności podobnego do tego.

Tablice zakupów:
Gdy dotrzesz do tartaku w Kostrzynie, w którym dostępne jest trochę drewna, często będzie ono „ułożone i sklejone”, czyli ułożone poziomo i sklejone, aby powietrze pomogło w wysuszeniu drewna. Niemożliwe jest przejście przez te stosy, aby wybrać silniki zaburtowe, w tym miejscu pojawia się zakup wolumenu. Powinieneś być w stanie spojrzeć na niektóre przykładowe deski, ale zbadanie ich wszystkich tak, jak w miejscu takim jak tartak Kostrzyn, często nie jest opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × four =