Nawigacja Android i rozwój technologii

Rozwój technologii komunikacyjnej już dawno przekroczył wyłączną możliwość dostępu do innych, gdy wszyscy są mobilni. Obecnie urządzenia do komunikacji mobilnej stają się znacznie bardziej zaawansowane i oferują więcej niż tylko możliwość prowadzenia rozmowy. Nawigacja Android, śledzenie przez sygnał GPS w telefonie komórkowym jest jednym z takich postępów.

Wszystkie telefony komórkowe stale nadają sygnał radiowy, nawet gdy nie prowadzisz rozmowy. Firmy telefonii komórkowej od wielu lat potrafią oszacować lokalizację telefonu komórkowego, wykorzystując informacje triangulacyjne z wież odbierających sygnał. Jednak wprowadzenie technologii GPS do telefonów komórkowych spowodowało, że śledzenie GPS telefonu komórkowego sprawia, że ​​informacje te są znacznie dokładniejsze. Dzięki technologii GPS, która jest teraz bardziej powszechna w wielu nowych smartfonach, oznacza to, że lokalizację każdego, kto ma smartfon z obsługą GPS, można dokładnie śledzić w dowolnym momencie. Śledzenie GPS w telefonie komórkowym może zatem być przydatną funkcją dla właścicieli firm, rodziców, przyjaciół i współpracowników, którzy chcą się ze sobą połączyć.

Technologia lokalizacji i nawigacji Android opiera się na pomiarze poziomów mocy i wzorców anten i wykorzystuje koncepcję, że telefon komórkowy zawsze komunikuje się bezprzewodowo z jedną z najbliższych stacji bazowych, więc jeśli wiesz, z którą stacją bazową komunikuje się telefon, wiesz, że telefon jest blisko odpowiedniej stacji bazowej. Zaawansowane systemy, jakimi jest nawigacja Android, określają sektor, w którym znajduje się telefon komórkowy i z grubsza szacują również odległość do stacji bazowej. Dalsze przybliżenie można osiągnąć interpolując sygnały między sąsiednimi wieżami antenowymi. Usługi kwalifikowane mogą osiągnąć dokładność do 50 metrów na obszarach miejskich, gdzie ruch mobilny i gęstość anten antenowych (stacji bazowych) jest wystarczająco wysoka. Obszary wiejskie i opuszczone mogą widzieć mile między stacjami bazowymi i dlatego mniej precyzyjnie określają lokalizacje i korzystają z systemu jakim jest nawigacja Android.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × two =