Czym zajmuje się Notariusz?

Szukając sposobów przygotowania dokumentów do użytku za granicą, natkniesz się na wiele słów i wyrażeń, które są często używane do opisania oferowanych usług. Są one często wymienne, czasami niewłaściwie używane, a czasem mylące.

Przeczytasz o apostille, legalizacji, certyfikacji, atestacji, a także notarialności. Na razie zacznijmy od ostatniego słowa „notarializacja”. Jest to często stosowane nieprawidłowo w odniesieniu do legalizacji dokumentów. Notarialność dotyczy w szczególności usług świadczonych przez notariusza. To nie to samo, co uzyskanie dokumentu zalegalizowanego przez apostille. Kim jest notariusz? W większości przypadków notariusz to prawnik, który przeszedł dalsze kwalifikacje, aby zostać notariuszem. Istnieje kilka wyjątków (np. Notariusze notariusze, przewoźnicy itp.), ale dla uproszczenia większość notariuszy jest prawnikami i komisarzami ds. Przysięgi. Przekonasz się, że większość notariuszy pracuje w kancelariach prawniczych i na co dzień pracują jako radcy prawni.

Główną rolą notariusza jest składanie podpisów, sporządzanie kopii dokumentów oraz uwierzytelnianie dokumentów. Można ich następnie używać poza Polską, ale ich podstawową funkcją jest podpisywanie dokumentów. W tym miejscu warto zauważyć, że w większości przypadków zwykły prawnik może również wykonywać wszystkie te zadania. Jedną z głównych różnic, które zauważysz, jest to, że notariusz obciąży Cię znacznie wyższymi opłatami niż prawnik. Notariuszom kieruje Towarzystwo Notarialne, które zaleca pobieranie opłat w wysokości od 80 do 100 GBP za usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + two =